конспект лекций, вопросы к экзамену

Історія стародавнього Риму як друга частина історії античної цивілізації

від 8 ст. до н.е. До 5 ст.н.е. - заключна ланка розвитку античної цивілізації, важливий етап всесвітньої історії. На руїнах Рим. імперії виникла і сформувалась переважна більшість західноєвропейських держав. + становлення, розвиток і падіння суспільних і державних структур, які утворилися спочатку на території Апеннінського пів-а, а з ІІст. до.н.е. –і в країнах всього Середземномор’я. + складна економічну система, що базувалася на раціональному поєднані  римської праці з працею дрібних вільних виробників, полісна організацію з республіканським ладом, а пізніше могутня імперія, з високою к-ою, яка відчутно вплинула на розвиток європейської і світової цивілізації.

+ протиріччя. Внутрішня нестійкість римського суспільства в останні роки існування імперії поряд із варварськими завоюваннями зруйнували античну цивілізацію середземномор’я і поклали початок європейському середньовіччю.

Періоди римської історії:

  • 8-6ст.до.н.е.-царський період (давня історія Італіі)
  • Кінець 6-3ст.до.н.е.-Рання республіка в Римі(завоювання римом Італії і створення полісної організації з республіканським ладом)
  • ІІ-Іст.до.н.е.-пізня республіка( створення римської Середземноморської держави , розквіт давньоримської цивілізації, полісного устрою,к-и.)
  • І-ІІст.н.е.-рання римська імперія (принципат)- розквіт давньоримської держави
  • ІІІст.н.е.-загроза розпаду римської Середземноморської імперії , загальна криза імперії.
  • 4-5ст.н.е.-Пізня Римська імперія (Домінант) –розпад імперії і формування протофеодальних відносин.
22.05.2015; 17:00
просмотров: 1529